imadła magnetyczne

Stół magnetyczny dwustronny serii TMD posiada szeroki zakres zastosowania w operacjach szlifowania, cięcia, wiercenia, frezowania zarówno na obrabiarkach konwencjonalnych, sterowanych numerycznie, jak również do prac warsztatowych.

Stół zbudowany jest na bazie trwałych magnesów neodymowych. Nie wymaga żadnego zasilania elektrycznego, dlatego też jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu stółpoosiada dwa ustawienia robocze, umożliwiające dostosowanie powierzchni roboczej do obrabianego elementu. Korpus stołu wykonany jest z jednolitego bloku stalowego, do którego przykręcone są nabiegunniki. Dodatkowo, w nabiegunnikach można zamocować mimośrodowe płytki oporowe, wspomagające mocowanie detalu w poziomie przy dużych siłach skrawania. Włączanie i wyłączanie pola magnetycznego odbywa się za pomocą klucza oczkowego poprzez obrót o 180°, odpowiednio w prawo lub w lewo.
Image
Stół magnetyczny jest przeznaczony do mocowania elementów ferromagnetycznych, takich jak żelazo, stal konstrukcyjna, stal stopowa czy żeliwo. Sztywność stołu oraz siła magnesów neodymowych pozwalają na mocowanie ciężkich elementów, zaś małe rozmiary pozwalają na obróbkę detalu z pięciu stron, podczas jednego zamocowania. Stół serii TMD jest całkowicie odporny na działanie wody i chłodziw.

Wyprowadzenie z dwóch stron czopów wałka magnetycznego pozwala na łączenie dwóch lub więcej stołów w jeden zestaw, co umożliwia mocowanie długich elementów.
Stoły magnetyczne jednostronne serii TMJ posiadają szeroki zakres zastosowania w operacjach szlifowania, cięcia, wiercenia, frezowania, zarówno na obrabiarkach konwencjonalnych, jak i sterowanych numerycznie. Stół zbudowany jest na bazie trwałych magnesów neodymowych. Nie wymaga żadnego zasilania elektrycznego, dlatego też jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika.
Uniwersalne jednostronne stoły magnetyczne są przeznaczone do mocowania elementów ferromagnetycznych, takich jak żelazo, stal konstrukcyjna, stal stopowa, żeliwo. Sztywność stołu oraz siła magnesów neodymowych pozwala na mocowanie ciężkich elementów, zaś małe rozmiary pozwalają na obróbkę detalu z pięciu stron podczas jednego zamocowania. Stoły serii TMJ są odporne na działanie wody i chłodziw o PH większym niż 8,7.
Poniżej prezentujemy listę typowych produktów i w osobnej zakładce cennik zawierający ceny netto. Po kliknięciu na dany produkt zostaniecie Państwo przekierowani do sklepu internetowego, gdzie będą bardziej szczegółowe informacje o poszczególnych produktach.
ProduktDługość
[mm]
Szerokość
[mm]
Wysokość
[mm]
Imadło magnetyczne dwustronne TMD-20012373110
Imadło magnetyczne TMJ-50020015071
Imadło magnetyczne TMJ-25014212865
Imadło magnetyczne dwustronne TMD-200od 1 szt.
1161.00 zł
Imadło magnetyczne TMJ-500od 1 szt.
1890.00 zł
Imadło magnetyczne TMJ-250od 1 szt.
1690.00 zł

Informacje kontaktowe