Jezdna szczotka magnetyczna z ułatwionym czyszczeniem służy do zbierania z podłoża stalowych elementów, takich jak opiłki, skrawki stali czy gwoździe. Znajduje zastosowanie w warsztatach samochodowych, fabrykach, magazynach, sklepach oraz wszędzie tam, gdzie na posadzkach mogą znajdować się niepożądane małe kawałki metali magnetycznie miękkich.

Obecnie w ofercie posiadamy dwie wersje jezdnej szczotki magnetycznej:

  • do zastosowania na powierzchniach płaskich;
  • uniwersalne.

Pierwsza z wymienionych wyżej szczotek porusza się na czterech obrotowych, działających niezależnie kółkach. Wyjmowany element magnetyczny, zawierający obwód magnetyczny z magnesów ferrytowych, umożliwia łatwe czyszczenie. Po jego wyjęciu od urządzenia odpadają zebrane elementy stalowe. Tego typu szczotki znajdują zastosowanie przede wszystkim na halach produkcyjnych. Ich konstrukcja umożliwia dotarcie w trudno dostępne miejsca: kąty, pod stoły czy regały.

Z kolei szczotka uniwersalna porusza się na dwóch kółkach. Unoszony za pomocą cięgna element magnetyczny, zawierający obwód magnetyczny z magnesów ferrytowych, umożliwia łatwe czyszczenie. Po jego podniesieniu, od dolnej powierzchni urządzenia odpadają zebrane elementy stalowe. Szczotki te mają znacznie większe zastosowanie, gdyż równie dobrze można użyć ich do czyszczenia z gwoździ, śrub czy opiłków stalowych hal produkcyjnych czy magazynowych, jak i trawiastych czy betonowych powierzchni, takich jak parkingi czy place budowy. Są cięższe od szczotek z czterema kółkami, ale za to łatwe w prowadzeniu.

Na życzenie Klienta wykonujemy szczotki magnetyczne o innych wymiarach oraz o zwiększonym zasięgu działania.

 

Lista produktów

przesuń w prawo aby zobaczyć dalszą część tabeli »

Cennik

przesuń w prawo aby zobaczyć dalszą część tabeli »

 

Większość naszych szczotek magnetycznych produkujemy na specjalne zamówienie Klientów. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą galerią, prezentującą niektóre z wykonanych przez nas wózków (szczotek) magnetycznych:

 

Zapraszamy również do zapoznania się z filmem wideo, prezentującym sposób działania tych produktów:

<< POWRÓT DO PRZYRZĄDÓW POMIAROWYCH