stoły magnetyczne specjalne

Uniwersalne obrotowe stoły magnetyczne serii TR są przeznaczone do mocowania elementów ferromagnetycznych, takich jak żelazo, stal konstrukcyjna, stal stopowa czy żeliwo, podczas operacji szlifowania, cięcia, wiercenia, frezowania, zarówno w obrabiarkach, jak i w ręcznych pracach warsztatowych. Stół zbudowany jest na bazie magnesów neodymowych. Nie wymaga żadnego zasilania elektrycznego, dlatego też jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

Korpus stołu wykonany jest z jednolitego bloku stalowego, co zapewnia sztywność konstrukcji. Dodatkowym ułatwieniem jest centralny otwór o średnicy 14 mm, umożliwiający wiercenie przelotowe. Boczny uchwyt ułatwia manipulowanie stołem i zapewnia bezpieczeństwo osobie obsługującej. Kołnierz na podstawie umożliwia mocowanie łapami dociskowymi.
Włączanie i wyłączanie pola magnetycznego odbywa się za pomocą dźwigni przesuwanej o 90 stopni. W przypadku, gdy siła trzymania nie jest wystarczająca, można dodatkowo zastosować ferromagnetyczne obstawki z boku mocowanego detalu. Stół TR jest odporny na działanie wody i chłodziw o PH większym niż 8,7.
Stół magnetyczny serii TSW przeznaczony jest to mocownaia elementów z materiałów słabo przyciąganych przez magnesy (np. noże i ostrza z węglików spiekanych). Pole magnetyczne jest nierozłączalne.
Siła mocowania zależna jest od następujących czynników:
  • rodzaj mocowanego materiału;
  • chropowatość powierzchni stołu i elementu szlifowanego;
  • grubość mocowanego elementu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą stołów magnetycznych specjalnych:
Image
Poniżej prezentujemy listę typowych produktów i w osobnej zakładce cennik zawierający ceny netto. Po kliknięciu na dany produkt zostaniecie Państwo przekierowani do sklepu internetowego, gdzie będą bardziej szczegółowe informacje o poszczególnych produktach.
ProduktDługość
[mm]
Szerokość
[mm]
Wysokość
[mm]
Stół magnetyczny prostokątny TSW-2010 do węglików spiekanych20010020
Stół magnetyczny prostokątny TSW-2010 do węglików spiekanychod 1 szt.
3150.00 zł

Informacje kontaktowe