Uchwyty magnetyczne

Uchwyt magnetyczny służy do przytrzymywania małych lub nawet znacznych ciężarów przy danej powierzchni, wykorzystywany jest do różnych zamknięć, jak również przy automatyzacji procesów produkcji.
Uchwyt magnetyczny to obwód magnetyczny charakteryzujący się optymalnym wykorzystaniem siły magnesu. Jego zasięg pola magnetycznego jest mniejszy niż magnesu, ponieważ uchwyt jest przeznaczony do bezpośredniego przyciągania i przytrzymywania detalu. Siła oderwania uchwytu magnetycznego od płaszczyzny żelaznej jest o wiele większa niż siła oderwania magnesu o analogicznej wielkości. Zależy ona od grubości i gładkości blachy, do której przyczepiany jest uchwyt, a także od temperatury.
Dla wyższych temperatur pracy (do 450°C) można stosować uchwyty z magnesami alnico. Gdy potrzebny jest duży udźwig przy niewysokiej temperaturze pracy (do 80°C), wtedy dobrze sprawdzają się uchwyty z magnesami neodymowymi. Zaletą uchwytów magnetycznych jest ich trwałość mechaniczna i łatwość montażu. Obwód magnetyczny stanowi ochronę przed mechanicznym uszkodzeniem magnesu nawet przy wielokrotnym uderzaniu. Do mocowania uchwyty posiadają otwory przelotowe z gniazdem pod łeb śruby bądź gwinty wewnętrzne lub zewnętrzne. Siła oderwania uchwytów może wynosić nawet kilka ton. Oferujemy typowe uchwyty magnetyczne dostępne bezpośrednio z magazynu, a także przyjmujemy zamówienia na indywidualnie zaprojektowane uchwyty.
Na życzenie Klientów wykonujemy uchwyty magnetyczne o niestandardowych wymiarach i kształtach. Przykładowe wykonane przez nas produkty zobaczą Państwo poniżej:

Informacje kontaktowe